sobota, 2 października 2010

Rozpal mnie, czyli potyczki z patyczkami

W październikowej edycji skrapowania codziennością zachęcamy do patyczkowania w szeroko pojętym znaczeniu tego fachowego terminu – będziemy korzystać z patyczków kosmetycznych, zapałek, słomek do picia, patyczków do lodów – co Wam się uda znaleźć w domu. Najbardziej znane są chyba dzieła zapałczane – tu, na dobry poczatek, można znaleźć całą serię przykładów. Wielbiciele mody mogą stworzyć arcyciekawą kreację, tylko że wygląda ona dość sztywno :) Przy większej ilości czasu zapałki posłużą do konstrukcji architektonicznych opartych na rzeczywistości bądź literaturze . Wreszcie, piromanowi, który ma wszystko inne, można sprezentować specjalny kalendarz ukraińskiego pomysłu.

Pałeczki kosmetyczne nadają się do tworzenia rzeźb abstrakcyjnych , do zabawy z dziećmi w konstruowanie śnieżynek, szkieletów, królisiów, a nawet deszczu. Będzie z nich wełenka na baranku albo niskonakładowy pędzelek do stworzenia pointylistycznego obrazka.

Jeśli chodzi o słomki, można spróbować zbudować sobie na własną rekę takie cudo ze słomek do picia, tych z harmonijką, albo też skomponować słomkową abstrakcję.

W ramach patyczkowych eksperymentów 2:16 stworzyła filozoficzną kartkę patyczkową...

...Mrouh bawiła się zapałkami i zrobiła kartkę dodającą otuchy w chwili braku entuzjazmu...

......szkieuka natomiast rzuciła się oczywiście na śnieżynkę (koniecznie sześcioramienną, bo ośmioramiennych w naturze niet) i patyczkowe drzewko.


Natomiast ścinki z powyższych prób zostały wkręcone w kartkę – kolaż nawiązujący do tematów orientalnych ważkowo-bambusowych.

Zapraszamy i Was do eksperymentów – w każdym domu znajdą się zapewne jakieś patyczki, które będzie można pomęczyć i zamienić w dzieła sztuki! Na prace czekamy do końca października – jak zwykle, prosimy o podawanie w komentarzach linków do wpisu na blogu. Nieco później planujemy jeszcze jedno wyzwanie w związku z patyczanym tematem, z którego spodziewamy się zmontować szybką, a ciekawą wymianę!

4 komentarze:

 1. WOW! Świetne inspiracje! I pomysł też niezwykle oryginalny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Praca Mrouh jest świetna i motywująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://dusiowa-tworczosc.blogspot.com/2010/10/patyczki.html

  OdpowiedzUsuń
 4. http://malahabka.blogspot.com/2010/10/patyczki.html

  OdpowiedzUsuń