czwartek, 21 października 2010

Kapitan Nemo - ikony kultury powracają!

Po dość długiej przerwie spowodowanej licznymi perypetiami powracamy do Was z pomysłem wyzwania inspirowanego znanymi ikonami kultury.
Tym prazem chciałybyśmy przyjrzeć się bliżej postaci stworzonej prze Juliusza Verne'a - Kapitanowi Nemo.

Oto garść faktów (cytowanych za ciocią Wikipedią):
W powieści "20 000 mil podmorskiej żeglugi" Nemo (po łacinie "Nikt") był kapitanem podwodnego okrętu "Nautilus", którym to mścił się na Anglikach, niszcząc ich statki (zatapiał je poprzez uderzenie w nie dziobem swego okrętu). Studiował w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku lecz po dramatycznych wydarzeniach zerwał z cywilizacją, przysięgając sobie, że nigdy nie postawi stopy na lądzie. Nemo jest miłośnikiem sztuki, uczonym, przede wszystkim zaś genialnym wynalazcą – wymyślony przezeń "Nautilus" z ogromną prędkością porusza się w głębinach mórz i oceanów.
Bogactwami zdobywanymi w czasie tych wypraw wspomaga powstańców walczących na Krecie z Turkami; nienawidzi tyranów, którzy pozbawili go ojczyzny, zabili żonę, dzieci, ojca i matkę, a w jego gabinecie wiszą portrety tych, którzy poświęcili się dla ludzkości, m.in. Tadeusza Kościuszki (!).

Tyle faktów. Czas przejść do czynów! Nasze ręko-czyny wyglądają następująco:

Druga Szesnaście - nieco nostalgicznie:


Piekielna Owca - full power:


Mrouh - marzeń i staroci czar:


Agnieszka-Anna - marzycielsko - ale i rzeczowo:Mamami - morsko, głębinowo:Finnabair - Nemo lub... "konserwę już boję się otworzyć :)"

Teraz kolej na Was!
Gdzie jest zdolna popchnąć Was ta właśnie postać? Gdzie was zaprowadzi żegluga tajemniczym Nautilusem?

Czekamy niecierpliwie na Wasze interpretacje w dowolnej technice rękodzielniczej - i elektronicznej także :) Zgłoszenia na mail Craft-Imaginarium oraz w linkach zamieszczanych pod postem zbieramy do 15 listopada!
Miłej zabawy!

2 komentarze:

  1. Strasznie się cieszę, że wróciłyście do tego cyklu wyzwań! Temat - rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zegar kapitana Nemo:
    http://malahabka.blogspot.com/2010/11/kapitan-nemo.html

    OdpowiedzUsuń